Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Tarifler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Tatlılar
  4. »
  5. Harika Lezzet: Mozaik Pasta Tarifi

Harika Lezzet: Mozaik Pasta Tarifi

admin admin - - 3 dk okuma süresi
94 0

Harika lezzetlerden biri olan Mozaik pasta, her evin en güzel tariflerinden biri olarak öne çıkmaktadır. Harika bir tarif olarak öne çıkan Mozaik pastanın özel günler ve normal günlerde vazgeçilmez en özel tariflerden biri haline gelmiş olduğunu söylemeliyiz. Mozaik pasta ilk buluş tarihine göz atıldığı zaman pasta çekildiği zaman yalancı bir pasta olarak kurtarıcı rol üstlenmiş olmasından dolayı bulunmuştur. Üstelik maliyet açısından da bakıldığı zaman düşük bütçeli bir pasta türü olmasından dolayı doğal olarak mutfakların vazgeçilmez lezzetlerinden biri olmaya başlamasına neden olmaktadır.

Mozaik Pasta Malzemeleri

Pasta sevenler için son dönemin en güzel lezzetlerinden biri olan Mozaik pastayı önermekteyiz. Harika bir tarif olarak ön plana çıkan Mozaik Pastayı evlerinizde deneyerek sevdiklerinize de aramağan etme şansına sahip olabilirsiniz. Mozaik pasta malzemeleri nelerdir diye incelediğimiz zaman şu şekildedir:

*2 adet sade petibör ( isterseniz kakaolu  olanları da yapabilirsiniz)

*100 gram tereyağı

*1 çay bardağı kadar toz şeker

*3 yemek kaşığı da kakao

*Yarım su bardağı dövülmüş fındık

*1 litre süt

Mozaik Pasta Hazırlanışı

Mozaik pasta sevenler hemen mutfaklarında tarifi denemek için sabırsızlanmaya başlamaktadır. Mozaik pasta hazırlanışı aşamasına geldiğimiz zaman tarifi şu şekilde yapmanız gerekmektedir:

*Mozaik pasta için ihtiyacımız olan bisküvileri paket içerisinden çıkaralım

*Bir yandan da petibör malzemelerimizle buluşturacak olduğumuz harcı hazırlamaya başlayalım

*Bir litre süt, 100 gram tereyağı, 1 çay bardağı kadar toz şeker, 3 yemek kaşığı kakao, yarım su bardağı dövülmüş fındık karıştırın. Ocak orta ateşte ayarlanmalıdır. Malzemenin dibi tutmaması için mutlaka ara ara karışımın yapılmasını sağlamanız gerekmektedir. Puding kıvamına geldikten sonra biraz ılık hale gelmesini beklememiz gerekmektedir

*Daha sonrasında kakaolu karışıma petibör bisküvileri batırarak tabağa dik gelecek şekilde sıralayın. Tüm paketteki petibör bisvüvisi bitesiye kadar pasta görüntüsü o9lacak şekilde sıralama yapılmalıdır. Petibörden hazırlamış olduğumuz kakaolu mozaik pastamız pasta görüntüsünü aldıktan sonra buzdolabında 1 saat kadxar bekletilmelidir. Mozaik pasta tarifi hazır olduktan sonra hemen servis tabaklarına alarak servis edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir