Temajet © 2021. Tüm hakları saklıdır.

Tarifler

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Tatlılar
  4. »
  5. Üç Malzemeyle Hazırlayacağınız Pratik Un Kurabiye Tarifi

Üç Malzemeyle Hazırlayacağınız Pratik Un Kurabiye Tarifi

admin admin - - 3 dk okuma süresi
124 0

Kurabiyelerin tarihçesine göz atıldığı zaman eski zamana dayanmaktadır. Özellikle un kurabiyesi ilk nerede bulunduğuna dair de tarifi yapacak olanlar merak etmektedir. Kurabiye ilk İran’dan çıkmış olurken, un kurabiyesinin çıkış yeri Türkiye olduğunu söylemeliyiz. Öyle ki oldukça sevilen lezzetlerden biri olarak karşımıza çıkan Un kurabiyesiyle artık harika bir tatları ortaya çıkarma şansına sahip olacaksınız. Hem bembeyaz, kıyır kıyır görüntüsüyle hem de lezzetiyle evlerin olmazsa olmazlarından biri olmayı başaran un kurabiyesini sizlerde denemeye başlayabilirsiniz.

Un Kurabiyesi Malzemeleri

Un kurabiyesini denemek isteyenler için şüphesiz en önemli konuların başında da malzemeler gelmektedir. Pratik bir un kurabiyesi yapmak isteyenler için hazırlamaları gereken un kurabiyesi malzemeleri şu şekildedir:

*1 kahve fincanı kadar ayarlamamız gerekecek sıvıyağ

*4 çorba kaşığı kadar mısır nişastası

*1 su bardağı da pudra şekeri

1 paket tereyağı ya da isteğe bağlı olarak margarin yağı

*Aldığı kadar un ilavesi de yapılmalıdır

Un Kurabiyesi Hazırlanışı

Un kurabiyesinin en çok sevilen özel tariflerden biri haline gelmiş olduğunu da söylemeliyiz. Un kurabiyesi pratik yapılacak tariflerden biridir. Öyle ki canınız ne zaman kurabiye çekerse hemen pratik tarifi denemeye başlayarak anında yapmaya başlayabilirsiniz. Üstelik kurabiyenin muhteşem kıyır kıyır tadını aldıkça oldukça da memnun olmaya başlayacaksınız. Un kurabiyesi hazırlanışı kısmına geldiğimiz zaman şu şekilde olmalıdır:

*Un kurabiyesi yapmak için ilk olarak kap almalıyız. Kap içerisine malzeme listemizde belirttiğimiz bir kahve fincanı sıvıyağını dökelim. 4 çorba kaşığı kadar mısır nişastasını da içerisine ekleyelim

*1 su bardağı da pudra şekeri eklenmelidir

*Daha sonrasında isteğe göre tereyağı ya da margarin yağını da eklemeliyiz. Tüm eklemiş olduğumuz malzemeleri de mutlaka güzel şekilde karıştırmamız gerekmektedir

*Birbirine malzemelerin de geçtiğinden emin olduktan sonra aldığı kadar da un ilavesi yapılmaya başlanması gerekir. Hamur kıvamına geldikten sonra ufak ufak parçalara ayırarak yağlamış olduğumuz fırın tepsisine alabiliriz. Ardından 180 derecelik fırında 15 dakika kadar üzeri hafif pembeleşinceye kadar da pişmelidir. Un kurabiyesi tarifi hazır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir