Atıştırmalık Tarifler

Hindistan Cevizi Küpleri

Mutlu olmak Hindistan cevizinin de hakkı. Onu kimi zaman kurabiyelerde önemli rollerde görsek de çoğunlukla kaplama, süsleme hatta kimi zaman kurtarma malzemesi olarak kullanıp ona biraz haksızlık ettik. Bu yüzden de gerçek bir başrol vererek gönlünü alalım istedik. İçindeki hiçbir tat onun önüne geçemesin diye de çok az malzeme ile tarifimizi hazırladık.
Önce bol miktarda Hindistan cevizini taptaze krema ile birleştirdik, tatlandırmak için biraz şeker ekledik, şekil verip dondurduk. Sonra dilediğimiz bir çikolatayı eritip içine bandırdık. Süsledik püsledik, çayın kahvenin yanına ikram etmek için buzdolabına kaldırdık. Denemek isterseniz diye de tarifi buraya bıraktık.

Hindistan Cevizi Küpleri Tarifi İçin Malzemeler

 • Rendelenmiş hindistan cevizi
 • Pudra şekeri
 • Krema
 • çikolata

Hindistan Cevizi Küpleri Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Krema, şeker ve Hindistan cevizini güzelce yoğurun.
 2. Karışımı pişirme kağıdı serdiğiniz kare bir kaba 1 cm kalınlığında olacak şekilde yayın ve üzerini bir kaşığın tersi yüzüyle güzelce düzleyin.
 3. Karışımı 30 dakika kadar dondurucuda bekletin.
 4. Bu sırada bir tencerenin içine 2 parmak kadar su koyun, içerisine cam bir kase oturtun ve çikolatayı benmari usulü eritin.
 5. Donmuş haldeki karışımı küp küp keserek şekil verin.
 6. Hazırlamış olduğunuz küpleri çikolataya bulayarak yağlı kağıt üzerine yerleştirin ve 10 dakika daha dondurucuda bekletin.
 7. Son olarak çikolatalı küplerinizi dilediğiniz gibi süsleyerek afiyetle tüketin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu